Новини ліги

XXVIІ чергова Конференція ПФЛ: вітання новачкам, призи – лауреатам, офіційний м’яч - змаганням

19:30, 27 червня 2019

Розповідаємо про все найголовніше із велелюдного футбольного засідання

Фото: прес-служба ПФЛ


Від 11:00 аж до 15:00 тривала чергова ХХVII Конференція ПФЛ, яка зібрала представників клубів першої та другої ліг у столичному Будинку Футболу. На порядок денний було винесено дев’ять питань, включаючи розширене «різне». Серед найприємніших місій було й нагородження лауреатів, вручення прапора ПФЛ клубам-новачкам наших змагань, а також низка поточних робочих питань.

Конференція під головуванням президента ПФЛ Сергія Макарова заслухала й затвердила підсумки проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ (про найголовніші статистичні цікавинки читайте в нашому окремому матеріалі), а потім відбулося нагородження лауреатів сезону 2018/19. Нагадаємо, більшість із індивідуальних та командних нагород очільники ПФЛ вручили клубам та гравцям на полях України – на «золотому матчі» другої ліги, на церемоніях нагородження в гостях у лауреатів.

Зате цілу низку нагород в кількох номінаціях було вручено найкращим медійникам Ліги. Коротко нагадаємо лауреатів:

Найкраща прес-служба футбольного клубу – ФК «Металіст 1925».

Найкращий фотограф – Сергій Левицький (МФК «Металург»).

Найкращі соцмережі – ФК «Минай».

Найкращий відеоконтент - ФК «Інгулець» (Петрове).

Прогрес сезону – МФК «Миколаїв».

Найкращий сайт – ФК «Гірник» (Кривий Ріг).

Найкраща програмка – ФК «Агробізнес» (Волочиськ).

Премія Сергія Панасюка – Василь Гнатюк (Кривий Ріг).

Особливо щемливим був виступ вдови Сергія Панасюка Олександри та його тата Олександра Станіславовича. На згадку про прекрасного вітчизняного телекоментатора, який працював на матчах найголовніших турнірів, але при цьому цікавився всіма українськими турнірами – від Ліги чемпіонів до змагань ПФЛ…

Пам'ятну відзнаку замість Василя Гнатюка отримав представник "Гірника". Фото: прес-служба ПФЛ


Символічно, що цьогорічну Премію Сергія Панасюка отримав Василь Гнатюк – журналіст, історик, статистик, дописи якого в вітчизняній пресі читав Сергійко, будучи зовсім юним…

Присутні заслухали й схвалили звіт аудиторської компанії про фінансово-господарську діяльність ПФЛ за період з 01.07.2018 по 31.05.2019 рік, а також проголосували за отримання клубами членства в ПФЛ, а також вихід та виключення клубів зі складу ПФЛ. Під оплески присутніх до дружної родини ПФЛ було прийнято «Альянс» (Липова Долина, Сумська обл.), «ВПК-Агро» (Шевченківка, Дніпропетровська обл.), ФК «Ужгород» (Ужгород Закарпатська обл.) і «Діназ» (Вишгород Київська обл.). Президент ПФЛ Сергій Макаров вручив їм прапори Ліги, які відтепер майорітимуть на їхніх аренах.

"ВПК-Агро" дебютує серед профі. Фото: прес-служба ПФЛ


Було розглянуто й затверджено склад учасників та формат проведення Чемпіонатів України з футболу серед команд клубів першої та другої ліг сезону 2019/20. Адміністрацією ПФЛ було підготовано відразу кілька варіантів проведення змагань, змістовний виступ спортивного директора ПФЛ Євгенія Мороза роз’яснив клубам усі нюанси календаря та розподілу команд. Окремим голосуванням клуби другої ліги визначили, що ФК «Реал Фарма» проведе і наступний сезон у Групі «Б». До слова, ось ця практика – дорадча робота із зацікавленими сторонами – допомагає в роботі органів ПФЛ, адже учасники окремих ліг добре розуміють їх нюанси й мають можливість визначитися із поточними питаннями, щоб це було саме так, як хочуть самі клуби.

Клуби почули інформацію від фахівця з питань інфраструктури та безпеки змагань Геннадія Жданова та начальника юридично-організаційного відділу Юлії Гречко. Було наголошено на необхідності сертифікації полів, підготовки пакетів документів не лише на основні, а й резервні арени, а також на потребі максимально чітко дотримуватися законодавства в усіх питаннях, в тому числі – й відносно працевлаштування, ведення діловодства. Ця інформація була корисною й взята до уваги клубами. Заслухано звіт про роботу відділу маркетингу та комунікацій від її начальника Світлани Рибакової (детальніше про основні її тези – в окремій публікації пізніше).

Фото: прес-служба ПФЛ


Було затверджено кошторис надходжень та витрат ПФЛ на сезон 2019/20, Договір про організацію і проведення змагань серед команд клубів ПФЛ на сезони 2019/20, 2020/21, 2021/22, Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2019/20, план-календар Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2019/20.

Наступний сезон змагань ПФЛ обіцяє знову бути цікавим. На обговоренні член виконкому УАФ, голова Всеукраїнської профспілки «Футбол України» Ігор Гатауллін запевнив, що на найближчому засіданні виконкому УАФ буде поставлено питання про збільшення клубів УПЛ до 16, а отже, серед варіантів проведення змагань є й той, при якому може бути збільшено квоту підйому з першої ліги в випадку, якщо всі організації затвердять зміни в кількості учасників. Це гаряче підтримали клуби ПФЛ, які вкотре наголосили, що повернення найвищого дивізіону до колишньої масовості й великої кількості команд є одним із пріоритетів у розвитку вітчизняного футболу. Було запропоновано зустрітися разом, великою футбольною сім’єю, і ще раз детально обговорити стратегію розвитку професіонального футболу на всіх його рівнях.

Особливими оплесками й пам’ятним призом ПФЛ відзначила президента ФК «Інгулець» Олександра Поворознюка – творця історичного звершення, адже його команда стала першим учасником фіналу Кубка України від нижчих ліг.

Фото: прес-служба ПФЛ


Було почуто і критику, і слова підтримки від делегатів. Із увагою засідання слухало зауваження директора ФК «Оболонь-Бровар» Олександра Різниченка, президента ФК «Гірник-Спорт» Петра Каплуна, президента ФК «Інгулець» Олександра Поворознюка, спортивного директора ФК «Минай», футболіста-професіонала Михайла Кополовця та багатьох інших. А на наступний сезон Конференція ПФЛ затвердила низку приємних нововведень. Це й запровадження офіційного м’яча змагань – Select Super Brillant, і введення обов’язкових телетрансляцій вже не тільки в першій, а й у другій лізі (в тому числі, й штрафні санкції за невиконання нововведень, запропоновані представниками клубів). Багато цікавого було внесено в регламент нового сезону.

Уже четвертого липня відбудеться жеребкування календаря чемпіонату 2019/20. До зустрічі на зелених футбольних полях нашої батьківщини!

 

Прес-служба ПФЛ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору